A jelentkezéshez először ki kell töltened a jelentkezési űrlapot (ezt az aktuális csoport oldalán találod). Az űrlap kitöltése után felvesszük veled a kapcsolatot és egy személyes vagy online interjú keretében találkozunk, amely egy körülbelül 45 perces beszélgetést jelent. Ez az alkalom lehetőséget ad arra, hogy jobban megismerjük egymást, feltehesd a kérdéseidet és eldönthesd szeretnél-e csatlakozni a csoporthoz.
Az első interjúra előre egyeztetett időpontban kerül sor. Jól megközelíthető, budapesti helyszínen, vagy online formában.
Az első interjú ingyenes.
Örömmel várjuk a jelentkezésedet!

Bennünk élőférfi és női szerepeink
tematikus pszichodráma csoport indul, 2025 őszén

Mit jelent valójában férfinak vagy nőnek lenni?
Hogyan viszonyuljunk saját nemi identitásunkhoz egy olyan korban és társadalomban, ahol minden sztereotípia és alap(nak vélt) igazság egyre inkább megkérdőjeleződik?
Mit jelent számunkra férfiként vagy nőként önmagunkhoz kapcsolódni? Hogyan viszonyulunk az ellenkező nemhez? Milyen hatással vannak ránk a családunktól, a környezetünktől, a társadalomtól kapott minták? Mit szeretnénk ezekből megőrizni- és hogyan lehetne e mintákból ki-, vagy továbblépni?
Ha téged is foglalkoztatnak ezek a kérdések, szeretettel várunk tematikus pszichodráma csoportunkba. Itt biztonságos és támogató közegben dolgozunk közösen azért, hogy közelebb kerüljünk valódi, mélyen gyökerező nemi önazonosságunkhoz. A csoportfolyamat során lehetőséged nyílik megismerni nemi szerepeidet, feltárni az ezekhez kapcsolódó belső konfliktusaidat, és felfedezni, hogyan élheted meg szabadabban és hitelesebben önmagad ezen a területen is.
Célunk, hogy támogassuk egymást az önismereti úton, és megtanuljunk szabadabban, teljesebben megélni önmagunkat.
Milyen lehetőségeket kínál egy pszichodráma csoport?
A csoport biztonságos, elfogadó közeget teremt belső világunk fokozatos felfedezéséhez és változásunk elindításához. A dráma közegében olyannak élhetjük meg magunkat, amilyenek vagyunk, és lehetőséget teremt, hogy létrehozzuk azt, akik szeretnénk lenni, hiszen segítségével új válaszadási formákat tanulunk.
- Megélheted magadat olyannak, amilyen vagy, és kipróbálhatod magad új szerepekben is.
- Támogató, elfogadó közösségben lehetsz.
- Élményeken keresztül változhatsz.
- Szabadon kifejezhetetd az érzéseidet, gondolataidat.
- A csoporttársaid játékai által Te magad is fejlődhetsz, kapcsolódhatsz.

Csoportunk keretei
Csoportvezetők:
Kiss Gabriella - pszichológus, pszichodráma asszisztens
Sperling András - vallásbölcsész, pszichodráma asszisztens
Szupervizor: Szabó Gabi - kiképző pszichodráma vezető, szupervizor
Időtartam:
havonta egy szombat 09.00 - 18.00 óráig, összesen 120 óra (12 alkalom).
Tervezett alkalmaink:
2025
Szeptember 13., Október 11.,
November 22., December 14.(vasárnap)
2026
Január 10., Február 28.,
Március 28., Április 25.,
Május 16., Június 20.,
Szeptember 12., Szeptember 26.
A csoport díja:
28.000.- / nap
Helyszínünk:
1066 Budapest, Teréz krt. 10. (az Oktogon és a Király utca között)
Csoportunkat a Magyar Pszichodráma Egyesület szabályai szerint szervezzük.
Ha kérdésed van, írj nekünk: pszichodharma@gmail.com
Jelentkezem a csoportba
Kiss Gabriella
pszichológus, pszichodráma asszisztens
Kiss Gabriella pszichológus vagyok, diplomámat 2000-ben szereztem az ELTÉ-n, személyiség- és klinikai pszichológia szakirányon.
Pályámat szenvedélybeteg rehabilitációban kezdtem, majd 10 éven át óvodákban, iskolákban, nevelési tanácsadókban és családsegítő központban dolgoztam. 2012 óta magánpraxisom van Siófokon.
A pszichodrámával 2007-ban ismerkedtem meg, és ez a találkozás forradalmi változást indított el az önismereti és a pszichológusi munkámban egyaránt.
Meggyőződésemmé vált, hogy a traumáink feldolgozhatóak és belénk vésődött mintáink átírhatóak, belső munkánk során gyökeresen megváltozhat önmagunkhoz és másokhoz való viszonyunk.
A drámában különösen megragadott a csoportdinamika, a közösség sokszor katartikus ereje.
Emiatt már régi vágyam, hogy ezt a módszert, - valójában látásmódot - csoportvezetőként is továbbadhassam.

Sperling András
vallásbölcsész, pszichodráma asszisztens
A pszichodrámával a húszas éveim elején találkoztam először. Akkor már jártam egy ideje egyéni terápiába, mégis szinte véletlenül csöppentem egy induló drámacsoportba. Ami - így utólag nézve - az akkori útkeresésem sarokpontja lett.
Az első óra végén elhatároztam, hogy emberekkel szeretnék foglalkozni. Az azóta eltelt évek alatt jelentősen átalakult az életem, lett egy szerető családom, lettek céljaim, lett egy vezérfonala az életemnek.
Lassan húsz éve vagyok kapcsolatban a pszichodrámával – először résztvevőként, később segítőként, ma pedig pszichodramatistaként vezetek csoportokat. A munkám célja, hogy támogassam a résztvevőket abban, hogy mélyebb önismeretre tegyenek szert, és elinduljanak a számukra fontos változások felé. Én is hasonló folyamaton mentem végig, én is ugyanazon dolgozom, mint az, aki a csoportba jön. De én esetleg máshol tartok azzal a problémával. A dráma színpadán viszont együtt dolgozunk; lépésről lépésre.
Ki az akiben megbízunk, akire rábízzuk magunkat? Ki az aki hiteles lehet a számunkra? Talán még fontosabb kérdések ezek, mint az hogy a sok közül milyen önismereti módszert, irányzatot válasszunk.
Találkozzunk a csoportban!
havonta egy szombat, 9-18 óráig
1066 Budapest, Teréz krt. 10.
pszichodharma@gmail.com
Lépésről lépésre
az önismereti csoportról
Az első alkalom során meghatározzuk a közös munka alapelveit, lefektetjük a kereteket.
Ezt követően elmélyültebb munka vár ránk: közös játékokkal, egyéni megosztásokkal és kapcsolódásokkal tárjuk fel, hogy milyen élethelyzetek foglalkoztatnak most, és milyen változásokra lenne szükséged.
Ez egyben az ismerkedés ideje is, amikor lehetőséged van megtapasztalni, hogyan érzed magad a csoportban és velünk, mint vezetőkkel.
Kezdettől fogva kiemelt fontosságot kap a csoportszobán kívüli titoktartás. Ez biztosítja, hogy minden résztvevő szabadon és biztonságban oszthassa meg érzéseit, gondolatait és tapasztalatait.
A második találkozó egy fontos mérföldkő a pszichodráma csoport életében.
Tovább mélyítjük az ismerkedést egymással és a pszichodráma módszerével. Miközben a közös játékok és a személyes történetek megosztása továbbra is központi elemek, ezek által kapcsolódunk egymáshoz és kezdjük feltárni az aktuális élethelyzeteinket.
Az alkalom végén kerül sor az elköteleződésre, amikor dönthetsz arról, hogy szeretnél-e a zárt csoport tagja maradni. Az elköteleződés azt jelenti, hogy vállalod a csoport végéig tartó jelenlétet, és biztosítod a többieket arról, hogy aktív tagként részt veszel a közös folyamatban. Ez a lépés segít abban, hogy mindenki számára egy biztonságos, támogató légkör jöjjön létre, ahol a fejlődés és az önismereti munka valóban kiteljesedhet.
Annak, aki szeretne változtatni az életén, de nem biztos abban, hogyan kezdjen hozzá. Aki szeretné jobban megélni saját érzéseit, megérteni reakcióit és kapcsolatait. Akinek ismétlődő problémák, hasonló karakterek, kapcsolati bonyodalmak nehezítik életét; megoldatlan konfliktusokkal küzd, és ezekre szeretne megoldást.
Nem utolsó sorban, pedig annak ajánlom, aki szeretné életét élvezetesebbé, kapcsolatait tartalmasabbá tenni; saját élethelyzetéért, sorsáért, döntéseiért felelősséget vállalni, ezáltal életét aktívan alakítani.